1 10 11 12 14 15 17 18 2 21 22 24 25 26 27 28 3 30 31 32 33 34 35 36 39 4 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 5 7 8 9
Strona startowa Biuletyn Informacji Publicznej EPUAP
Znajdujesz się w: Strona główna / Aktualności

Aktualności

2017-09-21

"Rowerowe Wzgórza Niedary 2017" -galeria

Pierwszy wyścig Rowerowe Wzgórza Niedary 2017 zakończył się pomyślnie, pomimo że krótko przed startem zawodnikom przebiegł drogę czarny kot. Choć frekwencja nie zachwyciła organizatorów, to walka o lokaty i trofea była godna najbardziej prestiżowych imprez.

Start i meta wyścigu zostały wyznaczone pod świetlicą wiejską w Niedarach. Punktualnie o 11.30 na wystrzał startowy Pani Wójt Agnieszki Wersty, zawodnicy wyruszyli na niełatwą trasę MTB po wzgórzach i lasach w okolicach wsi.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Michał Treliński z Cerekwicy. Tuż za nim uplasował się jego młodszy brat, Krystian. Obaj młodzi kolarze zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych, tym samym wywalczyli statuetkę Najszybszej Rodziny.

Tuż za braćmi Trelińskimi na mecie pojawił się 55-letni Teodor Witkowski z Biedaszkowa Wielkiego.

Najliczniej obsadzone były kategorie do lat 14. Wśród dziewcząt zwyciężyła 11-letnia Pola Woloszczuk, po zaciekłej walce z Weroniką Osyrą z Zawoni, a wśród chłopców zwyciężył, wspomniany wyżej, Krystian Treliński.

Jednak najwięcej braw na mecie otrzymał 7-letni Staś Laskowski z Ligoty Pięknej, który wraz ze swoim tatą ukończył wyścig na 6 pozycji (tato był tuż za synem).

Najmocniej na ostatnich metrach przed metą walczyły z czasem Ola Cieślak i Karolina Jankowska – obie z Niedar.

Wydaje się, że najwięcej przyjemności z wyścigu miała najstarsza uczestniczka imprezy – Grażyna Wysota ze Złotowa. Nikt nie wjeżdżał na metę z tak promiennym uśmiechem!

Trudno wyobrazić sobie sukces imprezy bez wsparcia Pani Wójt Agnieszki Wersty, Pani Dyrektor GOK z Zawoni, wolontariuszy z Niedar i sponsorów: Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy oraz Grabek Promotion. Szczególne podziękowania organizatorzy kierują do Automobilklubu Moto Zawonia za pomoc w zabezpieczeniu trasy i za profesjonalnego crossa prowadzącego zawodników po starcie.

Do zobaczenia na wyścigu w przyszłym roku!

Treść zamieścił: Krzysztof Kulik